34 Edvin Öhrström 1906-1994 Vas Ariel Orrefors 1955
Vas tillverkad i arielteknik i röd ton.
Signerad: Orrefors Ariel Nr 72 F Edv. Öhrström
Höjd: 13 cm.
Konditionsrapport: Mindre repor. Inga övriga anmärkningar.
Edvin Öhrström 1906-1994 Vase Ariel Orrefors 20th-Century
Vase made in ariel technique in red tone.
Signed: Orrefors Ariel No. 72 F Edv. Öhrstrom
Height: 13 cm.
Condition report: Minor scratches. No other remarks.
Värdering | 2 500 - 3 000 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 80 SEK |