82 Göran Wärff "Prince" Glasservis Kosta Boda 1900-tal (69st)
Göran Wärff 1933-2022
Glasservis "Prince" från Kosta Boda
Fasettslipad kupa och fot
- Består av:
- 23 st. Vinglas, höjd:15,5 cm
- 23 st. Starkvinsglas, höjd: 12,5 cm
- 11 st. Snapsglas, höjd: 10,2 cm
- 12 st. Whiskeyglas, höjd: 7,4 cm
Konditionsrapport: Mindre bruksslitage, inga övriga anmärkningar
Göran Wärff "Prince" Glassware from the 20th Century (69 pieces)
Göran Wärff 1933-2022
Glass set "Prince" from Kosta Boda
Faceted cup and base
- Consists of:
- 23 pcs. Wine glass, height: 15.5 cm
- 23 pcs. Strong wine glass, height: 12.5 cm
- 11 pcs. Shot glass, height: 10.2 cm
- 12 pcs. Whiskey glass, height: 7.4 cm
Condition report: Minor wear and tear, no other remarks
Värdering | 2 000 - 2 500 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 80 SEK |