52 Perthshire Pappersvikter Glas Skottland 1900-tal (2 st)
Två stycken pappersvikter tillverkade med millefiori-stavar i koncentrisk design
Tillverkade av Perthshire i Crieff, Scotland under 1900-talets senare hälft
Signerade (ena med etikett)
Diameter: 8 cm
Konditionsrapport: Mindre obetydliga repor, inga övriga anmärkningar
Perthshire Paperweights Glass Scotland 20th century (2 pcs)
Two paperweights made with millefiori rods in a concentric design
Made by Perthshire in Crieff, Scotland in the latter half of the 20th century
Signed (one with label)
Diameter: 8 cm
Condition report: Minor insignificant scratches, no other remarks
Värdering | 1 000 - 1 200 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 80 SEK |