44 Sten Ekendahl 1897-1968 Olja på pånna
Motiv av kvinna som kärnar smör
Signerad: Sten Ekendahl
Mått på pannå: 53 x 46 cm
Mått inkl ram: 67 x 59 cm
Sten Ekendahl 1897-1968 Oil on pan
Motif of woman churning butter
Signed: Sten Ekendahl
Dimensions of panel: 53 x 46 cm
Dimensions including frame: 67 x 59 cm
Condition report: Minor age-based wear, no other remarks
Värdering | 1 000 - 1 200 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 80 SEK |