553 Bengt Olof Tallroth Kniv 2000-tal
Förfinad brukskniv
Skaft av renhorn och björkmasur
Slida i rårandsläder
Signerad: Tallroth
Total längd: 19 cm
Längd kniv: 18,5 cm
Längd blad: 7,5 cm
Bengt Olof Tallroth Knife 2000s
Refined utility knife
Shaft of reindeer antler and birch sapwood
Sheath in rawhide leather
Signed: Tallroth
Total length: 19 cm
Knife length: 18.5 cm
Blade length: 7.5 cm
Condition report: No comments
Värdering | 1 500 - 2 000 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 80 SEK |