540 Näbbskor Sameslöjd 1900-tal (2 par)
Kängor tillverkade i renskinn
Skoband i tyg dekorerade med symmetrisk dekor
Längd: 30-29 cm
Pointed shoes Sami craft 20th century (2 pairs)
Boots made of reindeer skin
Shoelaces in fabric decorated with symmetrical decor
Length: 30-29 cm
Condition report: Minor use- and age-based wear, no other remarks
Värdering | 1 200 - 1 500 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 80 SEK |