549 Kniv Tenn Sameslöjd 1900-tal
Kniv tillverkad av textil & tenn med graverad stiliserad dekor.
Monogramsignerad: GN
Längd inklusive slida: 21 cm
Längd kniv: 18,5 cm
Konditionsrapport. Inga anmärkningar
Knife Pewter Sami craft from the 20th century
Knife made of textile & pewter with engraved stylized decoration.
Monogram signed: GN
Length including sheath: 21 cm
Knife length: 18.5 cm
Konditionsrapport: No remarks
Värdering | 1 000 - 1 200 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 80 SEK |