556 Karl Henrik Sundgren Kniv Silver 1983
Tillverkad av silver med förgylld & graverad stiliserad dekor.
Monogramsignerad samt silverstämplad.
Längd inklusive slida: 18 cm
Längd kniv: 17 cm
Konditionsrapport: Repor, märken & åldersbaserat slitage, Inga övriga anmärkningar.
Karl Henrik Sundgren Knife Silver 1983
Made of silver with gilded & engraved stylized decoration.
Monogram signed and silver stamped.
Length including sheath: 18 cm
Knife length: 17 cm
Condition report: Scratches, marks & age-based wear, No other remarks.
Värdering | 1 500 - 2 000 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 80 SEK |