312 Spegel "Rakel" AB Nybrofabriken 1950/60-tal
Rektangulär spegel med ram i ek
Spegelglas: Kristallglas
Etikettmärkt: Rake 1, AB Nybrofabriken Fröseke
Höjd: 134 cm
Bredd: 73 cm
Mått spegelglas: 118 x 55 cm
Konditionsrapport: Mindre bruks och åldersbaserat slitage, inga övriga anmärkningar
Mirror "Rakel" AB Nybrofabriken 1950s/60s
Rectangular mirror with oak frame
Mirror glass: Crystal glass
Labeled: Rake 1, AB Nybrofabriken Fröseke
Height: 134 cm
Width: 73 cm
Mirror glass dimensions: 118 x 55 cm
Condition report: Less use and age-based wear, no other remarks
Värdering | 1 500 - 2 000 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 80 SEK |