644 Enstensring 18K Guld med briljantslipad diamant 1977
Solitärring tillverkad av 18K vitt guld besatt med en briljantslipad diamant om 0,45 ct enligt gravyr, kvaitet: TW / VVS (Top Wesselton)
Stämplad: MGAB Markströms Guldsmeds AB, C10 (1977)
Inre diametermått: 17,5 mm
Vikt: 3 gram
Konditionsrapport: Obetydligt bruksslitage, Inga övriga anmärkningar.
Single stone ring 18K Gold with brilliant cut diamond 1977
Solitaire ring made of 18K white gold set with a brilliant-cut diamond of 0.45 ct according to engraving, quality: TW / VVS (Top Wesselton)
Stamped: MGAB Markströms Guldsmeds AB, C10 (1977)
Inner diameter measurement: 17.5 mm
Weight: 3 grams
Condition report: Insignificant use wear, No other remarks.
Värdering | 7 000 - 8 000 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 80 SEK |