213 Kastruller koppar & gjutjärn 1800-tal (2 st)
Två stycken kopparkastruller, den större på tvinnade ben i gjutjärn
Höjd: 11-30 cm
Diameter: 16 -21 cm
Konditionsrapport: Bruks- och åldersbaserat slitage, inga övriga anmärkningar
Copper & cast iron pans 19th century (2 pcs)
Two copper pans, the larger one on twisted cast iron legs
Height: 11-30 cm
Diameter: 16 -21 cm
Condition report: Use- and age-based wear, no other remarks
Värdering | 800 - 1 000 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 80 SEK |