215 Nils Lennart Westin Ryggsäck Kalvskinn 1900-tal
Nils Lennart Westin Ryggsäck Kalvskinn 1900-tal
NL Westin, Bjästa
Tillverkad under 1900-talets andra hälft.
Handsydd i garvat kalvskinn
Total höjd: 48 cm
Bredd: ca 40 cm
Konditionsrapport: Mindre bruksslitage och åldersbaserat slitage, inga övriga anmärkningar.
Nils Lennart Westin Backpack Calfskin 1900s
NL Westin, Best
Made during the second half of the 20th- century.
Hand-stitched in tanned calfskin
Total height: 48 cm
Width: approx. 40 cm
Condition report: Minor use wear and age-based wear, no other remarks.
Värdering | 3 000 - 4 000 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 80 SEK |