460 Kjell Engman Vas "Ansikte" Kosta Boda 1900-tal
Glaskonstnär född: 1946
Glasvas med ansikte i polykroma färger.
Signerad: K.Engman Kosta Boda Atelje
Numrerad:3252480007-300
Daterad: 1990
Höjd: 37 cm
Diameter: 10 cm
Konditionsrapport: Mindre bruksslitage och repor, inga övriga anmärkningar.
Kjell Engman Vase "Face" Kosta Boda 20th century
Glass artist born: 1946
Glass vase with face in polychrome colours.
Signed: K.Engman Kosta Boda Atelie
Numbered: 3252480007-300
Dated: 1990
Height: 37 cm
Diameter: 10 cm
Condition report: Minor use-wear and scratches, no other remarks.
Värdering | 2 500 - 3 000 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 80 SEK |