88 Erik Byström 1902-1988 Olja på pannå
Motiv från Kungsgatan - Sveavägen, Stockholm.
Signerad: Erik Byström
Daterad: 1928
Mått på pannå: 39 x 31 cm
Mått inklusive ram: 47 x 39 cm
Konditionsrapport: Slitage på ram, Inga övriga anmärkningar.
Erik Byström 1902-1988 Oil on panel
Motif from Kungsgatan - Sveavägen, Stockholm.
Signed: Erik Byström
Dated: 1928
Dimensions of panel: 39 x 31 cm
Dimensions including frame: 47 x 39 cm
Condition report: Wear on frame, No other remarks.
Värdering | 1 000 - 1 200 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 80 SEK |