298 Folkdräkt "Österåkerdräkt" 1950-tal
Folkdräkt Österåker / vingåker
Damstorlek: 38-40
Består av:
- Linneblus
- Kjol
- Förkläde
- Bälte
Längd bälte: 97 cm
Konditionsrapport: Mindre bruks- och åldersbaserat slitage, inga övriga anmärkningar
------------------------------
Folk costume "Österåker" 1950s
Folk costume Österåker / Vingåker
Women's size: 38-40
Consists of:
- Linen blouse
- Skirt
- Apron
- Belt
Belt length: 97 cm
Condition report: Minor use- and age-based wear, no other remarks
Värdering | 3 000 - 4 000 SEK |
Köparprovision (inkl. moms) | 25% |
Slagavgift (inkl. moms) | 80 SEK |
Öppettider
Måndag: Stängt
Tisdag: 10:00-19:00
Onsdag: Stängt
Torsdag: 10:00-17:00
Fredag: 10:00-17:00
Lördag: 12:00-15:00
Söndag: Stängt
© Software Copyright 2024 Skeleton. All rights reserved.