575 Bengt Jonsson 1914-1977 Träskulptur
Snidad skulptur tillverkad av trä föreställande en same med hund & björn.
Monogramsignerad: BJ
Längd: 41 cm
Konditionsrapport: Mindre sprickor, mindre åldersbaserat slitage, inga övriga anmärkningar
Bengt Jonsson 1914-1977 Wooden sculpture
Carved sculpture made of wood depicting a Sami with dog & bear.
Monogram signed: BJ
Length: 41 cm
Condition report: Minor cracks, minor age-based wear, no other remarks
Värdering | 3 000 - 4 000 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 80 SEK |