261 Svante Skogh Stolar "Cortina" Seffle Möbelfabrik 1960-tal
Betsad och lackad bok med detaljer i mässing
Klädd och stoppad sits
Höjd: 91 cm
Sitthöjd ca 43 cm
Konditionsrapport: Bruks- och åldersbaserat slitage, inga övriga anmärkningar
Svante Skogh Chairs "Cortina" Seffle Möbelfabrik 1960s
Stained and lacquered book with brass details
Upholstered and upholstered seat
Height: 91 cm
Seat height approx. 43 cm
Condition report: Use- and age-based wear, no other remarks
Värdering | 2 000 - 2 500 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 80 SEK |