385 Orientalisk matta "Bochara" 250X160 Pakistan 1900-tal
Handknuten bockharamatta i ullgarn från Kashmir-området
Övermönstrad mot mörka toner i rött
Mått: 250 x 160
Konditionsrapport: Bruksslitage, ställvis slitage, inga övriga anmärkningar
Oriental carpet "Bochara" 250X160 Pakistan 20th century
Hand-knotted goat haramat in wool yarn from the Kashmir area
Overpatterned against dark tones in red
Dimensions: 250 x 160
Condition report: Wear from use, occasional wear, no other remarks
Värdering | 2 500 - 3 000 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 80 SEK |