225 Kassaapparat / skrivpulpet USA 1800-tal
Kassasystem tillverkat i trä med lås i järn
Skålförvaring under lock
Märkt: Tucker Alarm Till, Tucker & Dorsey MGF Co. Indianapolis U.S.A 502
Konditionsrapport: Åldersbaserat slitage, besvärligt lås, märken, repor, sprickor, rost, inga övriga anmärkningar
Kassaapparat / skrivpulpet USA 1800-tal
Skålförvaring under lås
Värdering | 1 000 - 1 200 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 80 SEK |