22 Vera Frisén 1910-1990 Olja på duk
Porträtt föreställande konstnären Eva Rundlöf 1910-1989.
Signerad: Frisén
Olja på duk uppfodrad på duk:
Mått på duk: 33,5 x 22 cm
Mått inklusive ram: 34,5 x 23,5 cm
Konditionsrapport: Mindre krackeleringar & åldersbaserat slitage, Inga övriga anmärkningar.
Vera Frisen 1910-1990 Oil on canvas
Portrait depicting the artist Eva Rundlöf 1910-1989.
Signed: Frisén
Oil on canvas mounted on canvas:
Dimensions of canvas: 33.5 x 22 cm
Dimensions including frame: 34.5 x 23.5 cm
Condition report: Minor cracks & age-based wear, No other remarks.
Värdering | 15 000 - 20 000 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 80 SEK |