534 Emil Sandberg 1905-1998 Väggrelief 1972
Väggplatta i snidat trä med dekor med växtlighet och djurmotiv
Signerad: Emil Sandberg
Daterad: 1972
Mått på trä: 61 x 21 cm
Konditionsrapport: Mindre åldersbaserat slitage och mindre repor, inga övriga anmärkningar
Emil Sandberg 1905-1998 Wall relief 1972
Wall plate in carved wood with decoration with vegetation and animal motifs
Signed: Emil Sandberg
Dated: 1972
Dimensions of wood: 61 x 21 cm
Condition report: Minor age-based wear and minor scratches, no other remarks
Värdering | 1 500 - 2 000 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 80 SEK |