432 Stig Lindberg 1916-1982 Väggrelief "Seger" Gustavsberg 1960-tal
Väggplakett "seger" ur serien Monokromt
Tillverkad i glaserat stengods med dekor i relief
Stämpelsignerad: Stig L
Mått: 28 x 27 cm
Konditionsrapport: Ett mindre nagg i nederkant, inga övriga anmärkningar
Stig Lindberg 1916-1982 Wall relief Gustavsberg 1960s
Wall plaque "Victory" from the Monochrome series
Made of glazed stoneware with decoration in relief
Stamp signed: Stig L
Dimensions: 28 x 27 cm
Condition report: A small nick at the bottom, no other remarks
Värdering | 1 000 - 1 200 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 80 SEK |