444 Lisa Larson 1931-2024 Väggrelief "Skepp" Gustavsberg 1900-talets andra hälft

4331a_8dc7e437f8537ad_med.jpeg
  • 4331a_8dc7e437f8537ad_sm.jpeg
  • 4331b_8dc7e4380bd6438_sm.jpeg
  • 4331c_8dc7e43814f6f38_sm.jpeg

Väggrelief "Skepp" ur serien Unik

Tillverkad av glaserat vitt stengods

Formgiven av Lisa Larson 1961

Producerad av Gustavsberg mellan 1961-1987

Stämplad: Lisa L.

Mått: 22,5 x 22,5 cm

Lisa Larson 1931-2024 Wall relief "Ship" Gustavsberg second half of the 20th century

Wall relief "Ship" from the Unique series

Made of glazed white stoneware

Designed by Lisa Larson in 1961

Produced by Gustavsberg between 1961-1987

Stamped: Lisa L.

Dimensions: 22.5 x 22.5 cm

Condition report: No remarks

    Värdering800 - 1 000 SEK
    Slagavgift (inkl. moms)80 SEK