447 Lisa Larson 1931-2024 Väggrelief "Duva" Gustavsberg 1970/80-tal
Väggrelief med sittande flicka och duva, tillverkad i stengods
Stämpelsignerad: Lisa Larson samt med studiohanden
Numrerad: 102/950
Mått: 32 x 28 cm
Konditionsrapport: Lagning av duva (vinge och näbb), inga övriga anmärkningar
Lisa Larson 1931-2024 Wall relief "Dove" Gustavsberg 1970/80s
Wall relief with a seated girl and a dove, made of stoneware
Stamp signed: Lisa Larson and with the studio hand
Numbered: 102/950
Dimensions: 32 x 28 cm
Condition report: Repair of pigeon (wing and beak), no other remarks
Värdering | 1 500 - 2 000 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 80 SEK |