450 Lisa Larson 1931-2024 Skål "Guldknopp" Gustavsberg 1960/70-tal
Skål tillverkat i stengods med beiga toner och förgylld knopp i mitten
Märkt: Gustavsberg
Höjd: 12,5 cm
Diameter: 21 cm
Konditionsrapport: Mindre åldersbaserat slitage, mindre repor, inga övriga anmärkningar
Lisa Larson 1931-2024 Bowl "Guldknopp" Gustavsberg 1960s/70s
Bowl made of stoneware with beige tones and a gilded knob in the middle
Marked: Gustavsberg
Height: 12.5 cm
Diameter: 21 cm
Condition report: Minor age-based wear, minor scratches, no other remarks
Värdering | 800 - 1 000 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 80 SEK |