383 Bertil Vallien Vaser "Windpipe" Kosta Boda 1900-talets andra hälft (3 st)
Vaser med utdragen form i polykromt tonat glas i gult, grönt, lila och blått
Signerade: B Vallien, artist coll: 48175, 48174 och 48177
Höjd: 24,5 - 42 cm
Konditionsrapport: Mindre obetydliga repor, inga övriga anmärkningar
Bertil Vallien Vase "Windpipe" Kosta Boda second half of the 20th century (3 pcs)
Vases with an elongated shape in polychrome tinted glass in yellow, green, purple and blue
Signed: B Vallien, artist coll: 48175, 48174 and 48177
Height: 24.5 - 42 cm
Condition report: Minor insignificant scratches, no other remarks
Värdering | 1 000 - 1 200 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 80 SEK |