535 Bengt Lidström 1916-2007 Tråg Träsnideri 1900-talets senare hälft
Snidat tråg med skuren dekor i allmoge-stil
Monogramsignerad: BL
Höjd: 14 cm
Bredd: 32,5 cm
Längd: 56 cm
Konditionsrapport: Märken, repor och fläckar, genomgående spricka i ena änden, inga övriga anmärkningar
Bengt Lidström 1916-2007 Trough Wood carving, latter half of the 20th century
Carved tray with cut decoration in peasant style
Monogram signed: BL
Height: 14 cm
Width: 32.5 cm
Length: 56 cm
Condition report: Marks, scratches and stains, crack through one end, no other remarks
Värdering | 1 500 - 2 000 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 80 SEK |