222 Revolverbälte med Colt pistol 1900-tal
Revolverbälte tillverkad av läder med riklig dekor föreställande blomster & ornament.
Bältet innehar imitationspatroner samt en Colt revolver (Replika)
Bältet märkt: Mexico 36 38
Max längd bälte: 119 cm (Justerbar)
Längd revolver: 30 cm
Konditionsrapport: Åldersbaserat slitage & märken, Inga övriga anmärkningar.
Revolver belt with Colt gun from the 20th century
Revolver belt made of leather with abundant decoration representing flowers & ornaments.
The belt holds imitation cartridges and a Colt revolver
Belt marked: Mexico 36 38
Max length belt: 119 cm (Adjustable)
Length revolver: 30 cm
Condition report: Age-based wear & marks, No other remarks.
Värdering | 5 000 - 6 000 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 80 SEK |