267 Carl Malmsten 1888-1972 Soffbord Bodafors 1960-tal
Soffbord i körsbär med låsta ben och rundad bordsskiva
Brännmärkt: Design Carl Malmsten, Bodafors 1963
Längd: 150 cm
Bredd 64 cm
Höjd 61 cm
Konditionsrapport: Mindre bruks- och åldersbaserat slitage, mindre repor och märken, inga övriga anmärkningar
Carl Malmsten 1888-1972 Coffee table Bodafors 1960s
Coffee table in cherry with locked legs and rounded table top
Branded: Design Carl Malmsten, Bodafors 1963
Length: 150 cm
Width 64 cm
Height 61 cm
Condition report: Minor use- and age-based wear, minor scratches and marks, no other remarks
Värdering | 1 000 - 1 200 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 80 SEK |