590 Omega Seamaster Calendar Automatic Armbandsur 1950/60-tal
Automatiskt urverk (guld på stål), plexiglas samt datumvisning
Band av svart kalvskinn
Swiss made
Klockan går vid enklare test37663
Diametermått krona: 33 mm
Längd: 22 cm
Konditionsrapport: Bruks- och åldersbaserat slitage, repor på glas, veck och bruksspår i lädret, inga övriga anmärkningar
Omega Seamaster Calendar Automatic Wristwatch 1950s/60s
Automatic movement (gold on steel), plexiglass and date display
Strap of black calfskin
Swiss made
The clock runs on simpler tests.
Crown diameter measurement: 33 mm
Length: 22 cm
Condition report: Use- and age-based wear, scratches on glass, folds and traces of use in the leather, no other remarks
Värdering | 3 000 - 4 000 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 80 SEK |