461 Carl-Harry Stålhane Vas Modell CEH Rörstrand 1950/60-tal
Carl-Harry Stålhane: 1920-1990
Vas tillverkad av stengods med harpälsglasyr i jordtoner
Signerad: CHS, Sweden, CEH
Höjd: 31,4 cm
Bredd: 11 cm
Konditionsrapport: Mindre obetydligt slitage, inga övriga anmärkningar
Vase made of stoneware with harp fur glaze in earthy tones
Signed: CHS, Sweden, CEH
Height: 31.4 cm
Width: 11 cm
Condition report: Minor insignificant wear, no other remarks
Värdering | 2 000 - 3 000 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 80 SEK |