233 Matta Rölakan 202X146 1900-talets mitt
Matta tillverkad av ull med ljust mittfält, geometriskt mönster i blått, rött, grönt, gult och brunt mot röd botten
Monogramsignerad: GS
Mått: 202 x 146
Konditionsrapport: Mindre bruks- och åldersbaserat slitage, fläckar, inga övriga anmärkningar
Carpet "Rölakan" 202X146 mid-20th century
Carpet made of wool with light center field, geometric pattern in blue, red, green, yellow and brown against a red background
Monogram signed: GS
Dimensions: 202 x 146
Condition report: Minor use- and age-based wear, stains, no other remarks
Värdering | 1 200 - 1 500 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 80 SEK |