67 Carl Gabriel Wadell 1865-1909 Olja på duk
Kungaporträtt av Kung Oscar II (1829-1907)
Förgylld ram med krona / krön
Signerad: C G Wadell
Daterad: 1899
Mått på duk: 82 x 63 cm
Mått inkl ram: 99 x 80 cm
Konditionsrapport: Smärre slitage, lagning av ram, mindre märken på duk, inga övriga anmärkningar
Carl Gabriel Wadell 1865-1909 Oil on canvas
Royal portrait of King Oscar II (1829-1907)
Gilded frame with crown / crest
Signed: C G Wadell
Dated: 1899
Dimensions of canvas: 82 x 63 cm
Dimensions including frame: 99 x 80 cm
Condition report: Minor wear, repair of frame, minor marks on canvas, no other remarks
Värdering | 3 000 - 4 000 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 80 SEK |