591 Fickur / Mormorsur 14K Guld 1900-tal
Boett tillverkad av 14K Guld, stämplad.
Klockan går ej vid enklare test.
Diametermått: 35 mm
Vikt: 29,5 gram
Konditionsrapport: Bucklor, Åldersbaserat slitage, Repor, Inga övriga anmärkningar.
Pocket watch / Grandmother's watch 14K Gold from the 20th century
Case made of 14K Gold, stamped.
The clock does not run on simpler tests.
Diameter measurement: 35 mm
Weight: 29.5 grams
Condition report: Dents, Age-based wear, Scratches, No other remarks.
Värdering | 1 500 - 2 000 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 80 SEK |