393 Sven Palmqvist 1906-1984 Vas Kraka Orrefors 1900-tal
Underfång med rutnätsmönster i blå och rosa färger.
Signerad: Orrefors Kraka P537 Sven Palmqvist
Höjd: 16 cm.
Diameter: 12 cm.
Sven Palmqvist 1906-1984 Vase Kraka Orrefors 20th-Century
Underpants with a grid pattern in blue and pink colors.
Signed: Orrefors Kraka P537 Sven Palmqvist
Height: 16 cm.
Diameter: 12 cm.
Condition report: No remarks.
Värdering | 4 000 - 5 000 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 80 SEK |