544 Edmund Larsson Sunna Kåsa Sameslöjd 1900-tal
Nikkaloukta.
Tillverkad av läder, björk & graverat renhorn i stiliserad dekor.
Monogramsignerad: ELS
Längd: 18 cm
Edmund Larsson Sunna Cup / Guksi Sami handicraft from the 20th century
Nikkaloukta.
Made of leather, birch & engraved bone / horn in stylized decor.
Monogram signed: ELS
Length: 18 cm
Condition report: No remarks
Värdering | 2 000 - 2 500 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 80 SEK |