289 Soffbord "127" Seffle möbelfabrik 1950/60-tal
Soffbord i teak med lätt buktande rektangulär form med mörkbetsad kant
Möjligen formgiven av Svante Skogh
Höjd:
Bredd:
Längd:
Konditionsrapport: Mindre bruks- och åldersbaserat slitage, lagning av fäste till ben (nya skruvar), fanerskada på toppskiva, inga övriga anmärkningar
Coffee table "127" Seffle furniture factory 1950s/60s
Coffee table in teak with slightly curved rectangular shape with dark stained edge
Possibly designed by Svante Skogh
Height:
Width:
Length:
Condition report: Minor use- and age-based wear, repair of attachment to legs (new screws), veneer damage on top plate, no other remarks
Värdering | 1 000 - 1 200 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 80 SEK |