550 K Persson Kniv 1900-tal
Kniv tillverkad av läder,stål & masurbjörk.
Knivblad i damaskerat stål signerat: KP
Läderslida signerad: K Persson.
Total längd inklusive sida: 24 cm
Längd kniv: 20 cm
Konditionsrapport: Mindre slitage på läder, Inga övriga anmärkningar.
K Persson Knife from the 20th century
Knife made of leather, steel & masur birch.
Knife blade in damask steel signed: KP
Leather scabbard signed: K Persson.
Total length including side: 24 cm
Knife length: 20 cm
Condition report: Minor wear on leather, No other remarks.
Värdering | 2 000 - 2 500 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 80 SEK |