552 Erik Norberg Unik Bordslampa Hornarbete 1976
Erik Norberg 1913-2001.
Bordslampa tillverkad av horn med delar föreställande olika djur.
Signerad: E.N
Daterad: 1976
Höjd: 40 cm
Konditionsrapport: Flertalet delar limmade (Oklart om detta är från tillverkning eller ej), Åldersbaserat slitage, Inga övriga anmärkningar.
Erik Norberg Unique Table Lamp Hornwork 1976
Erik Norberg 1913-2001.
Table lamp made of horn with parts representing different animals.
Signed: E.N
Dated: 1976
Height: 40 cm
Condition report: Several parts glued (Unclear if this is from manufacturing or not), Age-based wear, No other remarks.
Värdering | 4 000 - 5 000 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 80 SEK |