527 Jacka "Mah-Jong" Stockholm 1960/70-tal
Ljuslila-syrénlila manchesterjacka med blixtlås, två fickor fram och två innerfickor
Muddor i hals och runt handled
Isytt firmamärke: Mah-Jong, Norrkläder
Storlek: C 44
Konditionsrapport: Mindre bruksslitage, inga övriga anmärkningar
Jacket "Mah-Jong" Stockholm 1960s/70s
Light purple-lilac corduroy jacket with zip, two front pockets and two inner pockets
Cuffs in the neck and around the wrist
Embroidered brand: Mah-Jong, Norrkläder (north clothes)
Size: C 44
Condition report: Minor wear and tear, no other remarks
Värdering | 800 - 1 000 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 80 SEK |