485 Hänkelvaser Art Nouveau Majolika 1900-talets början
Ett par hänkelvaser i polykrom glasyr med linjer och blomster mot grönt
Märkt undertill: 11923
Höjd: 27 cm
Konditionsrapport: Mindre åldersbaserat slitage, mindre märken och repor, inga övriga anmärkningar
Vases Art Nouveau Majolica early 20th century
A pair of vases in polychrome glaze with lines and flowers against green
Marked underneath: 11923
Height: 27 cm
Condition report: Minor age-based wear, minor marks and scratches, no other remarks
Värdering | 1 200 - 1 500 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 80 SEK |