574 Kjell Bergqvist Skulptur Trä 1900-tal
Malmberget.
Skulpturgrupp föreställande timmerlastare.
Tillverkad och snidad av trä.
Monogramsignerad: KB
Längd: 24,5 cm
Kjell Bergqvist Sculpture Wood from the 20th century
Malberget.
Sculpture group depicting timber loaders.
Made and carved from wood.
Monogram signed: KB
Length: 24.5 cm
Condition report: No remarks
Värdering | 2 000 - 2 500 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 80 SEK |