531 Trenchcoat "Burberry" Storbritannien 1970-tal
Vintage damkappa i beige bomull med rutigt foder (Nova Check) i bomull och polyester
Dubbelknäppning samt bälte och två fickor framtill
Märkt "BURBERRYS MADE IN ENGLAND"
Storlek: 38
Köpt på Ströms i Göteborg på 1970-talet
Konditionsrapport: Mindre bruksslitage, i mycket bra skick, inga övriga anmärkningar
Trench coat "Burberry" Great Britain 1970s
Vintage women's coat in beige cotton with checked lining (Nova Check) in cotton and polyester
Double fastening, belt and two pockets at the front
Marked "BURBERRY'S MADE IN ENGLAND"
Size: 38
Bought at Ströms in Gothenburg in the 1970s
Condition report: Minor use wear, in very good condition, no other remarks
Värdering | 2 000 - 2 500 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 80 SEK |