496 Heikki Orvola Kaffeservis "Festivo" Rörstrand 1980-tal (15 delar)
Polykrom dekor och förgyllda detaljer
Märkta: Rörstrand Festivo
Servisen består av:
- 6 st. Kaffefat
- 6 st. Kaffekoppar
- 1 st. Kaffekanna med lock
- 1 st. Sockerskål med lock
- 1 st. Gräddkanna
Konditionsrapport: Inga noterbara nagg, mindre spår av bruksslitage, inga övriga anmärkningar
Heikki Orvola Coffee set "Festivo" Rörstrand 1980s (15 parts)
Polychrome decor and gilded details
Marked: Rörstrand Festivo
The service consists of:
- 6 pcs. Saucer
- 6 pcs. Coffee cups
- 1 pc. Coffee pot with lid
- 1 pc. Sugar bowl with lid
- 1 pc. Creamer
Condition report: No noticeable chips, minor traces of wear and tear, no other remarks
Värdering | 1 200 - 1 500 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 80 SEK |