618 Armband / Krysslänk 18K Guld 1900-tal
Armband / Krysslänk 18K Guld 1900-tal
Armband tillverkad av 18K Rött guld.
Stämplad: 750 Anderssons Gravyr & Guldsmedsverk, Oskarshamn.
Längd: 20 cm
Vikt: 10,5 gram
Bracelet / Cross link 18K Gold from the 20th century
Bracelet made of 18K Red gold.
Stamped: 750 Anderssons Gravyr & Guldsmedsverk, Oskarshamn.
Length: 20 cm
Weight: 10.5 grams
Condition report: No remarks
Värdering | 5 000 - 6 000 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 80 SEK |