588 Påse Sameslöjd 1900-tal
Påse tillverkad av textil, läder & riktigt dekorerad med tenntråd.
Till synes ej signerad.
Höjd: 15 cm
Konditionsrapport: Åldersbaserat slitage & slitage på läder, Inga övriga anmärkningar.
Bag Sami craft from the 20th century
Bag made of textile, leather & really decorated with tin wire.
Apparently not signed.
Height: 15 cm
Condition report: Age-based wear & wear on leather, No other remarks.
Värdering | 1 200 - 1 500 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 80 SEK |