233 FMV Låda med Stormlyktor Primus 1200 M 1900-tal
Försvarets materielverk. Låda innehållandes fyra stormlyktor Optimus 1200 M/1200G, Reservdelar, Tändstickor, fyra lampskärmar, reservglas, Dunkar med mera. Yttermått: Höjd: 42 cm Längd: 61 cm Bredd: 40 cm
Konditionsrapport: Märken & slitage på låda, Inga övriga anmärkningar.
FMV Box with Storm Lanterns Primus 1200 M from the 20th century Defence Materiel Administration. Box containing four storm lanterns Optimus 1200 M / 1200G, Spare parts, Matches, Cans and more. External dimensions: Height: 42 cm Length: 61 cm Width: 40 cm Conditional report: Marks & wear on box, No other remarks.
Estimate | 10,000 - 12,000 SEK |
Hammer Fee (inc. VAT) | 80 SEK |