493 Albert Eriksson Björnspjut 1900-tal
Björnspjut i trä, renhorn och stål
Brickmärkt: Albert Eriksson
Längd: 180 cm
Konditionsrapport: Åldersbaserat slitage, märken och repor, inga övriga anmärkningar
Albert Eriksson Bear spear 20th century
Bear spear in wood, reindeer antler and steel
Tray marked: Albert Eriksson
Length: 180 cm
Condition: Age-based wear, marks and scratches, no other remarks
Estimate | 2,500 - 3,000 SEK |
Hammer Fee (inc. VAT) | 80 SEK |