515 Bo Renman Halvhornskniv 1900-tal
Vilhelmina
Tillverkad av läder, björk och graverat renhorn i stiliserad dekor.
Monogramsignerad.
Längd inklusive slida: 25 cm
Längd kniv: 20 cm
Konditionsrapport: Ägarmonogram, inga övriga anmärkningar
Bo Renman Half horn knife from the 20th century.
Vilhelmina
Made of leather, birch and engraved bone / horn in stylized decor.
Monogram signed.
Length including sheath: 25 cm
Length knife: 20 cm
Condition report: Owner's monogram, no other remarks
Estimate | 1,500 - 2,000 SEK |
Hammer Fee (inc. VAT) | 80 SEK |