597 Enstensring 18K Guld med briljantslipad diamant 1983
Ring tillverkad av 18K Vitt guld besatt med en briljantslipad diamant om 0,17 ct.
Stämplad: Guldfynd AB 1983
Inre diametermått: 15,5 mm
Vikt:1,94 gram
Konditionsrapport: Mindre repor & bruksslitage, Inga övriga anmärkningar.
Single stone ring 18K Gold with brilliant cut diamond 1983
Ring made of 18K White gold set with a brilliant-cut diamond of 0.17 ct.
Stamped: Guldfynd AB 1983
Inner diameter measurement: 15.5 mm
Weight: 1.94 grams
Condition report: Minor scratches & use wear, No other remarks.
Estimate | 2,500 - 3,000 SEK |
Hammer Fee (inc. VAT) | 80 SEK |